Ө.Жәнібеков атындағы №4 лицей-интернаты
Официальный интернет-ресурс

Қысқа мерзімді жоспары

Мектеп атауы: «Ө. Жәнібеков атындағы №4 лицей-интернат» КММ-і

Қысқа мерзімді жоспар

Таныстым: Бірлестік жетекшісі

Бөлімі:

1-бөлім. Программалау (ортақ тақырыптары: «Жанды табиғат», «Жақсы» деген немене? «Жаман» деген немене?»)

Педагогтің аты-жөні:

Сүлейменова Г.

Сыныбы:

3 а,ә,б,в

Күні

14.10.2025

Сабақтың тақырыбы:

Әлеуметтік желілер мен мессенджерлер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

3.1.3.1 Интернет желісінде жұмыс істеуде жеке қауіпсіздігінің негізгі ережелерін ескеру.

Сабақтың мақсаты:

Әлеуметтік желілермен мессенджерлерді қандай мақсатта қолданатынын түсіну;

Интернет желісінде жұмыс істеуде жеке қауіпсіздігінің негізгі ережелерін білу;

Әлеуметтік желі мен мессенджер пайдалы жағы мен зиянды жағын салыстыру;

Құндылықтар

Тәуелсіздік және отаншылдық

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Мұғалімның әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

6 мин

І. Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Бір сұрақ, үш жауап» әдісі арқылы оқушылардың сабаққа деген зейінін арттыру үшін, көңіл-күйін білу үшін сұрақтар қойылады.

-Көңіл-күйлерің қалай?

-Өте жақсы! Күшті! Тамаша!

-Сабаққа дайындықтарың қалай?

-Жақсы! Керемет! Дайынбыз!

-Ендеше, керемет көңіл-күймен сабақты бастаймыз.

Үй тапсырмасы.

Оқушымен жасанды интелекттіні байланыстырып, үй тапсырмасын сұрау.

https://chatgpt.com/

бойынша сұрақтар қойылады.

Мұғаліммен амандасады

«Өзіме көршіме» әдісі арқылы оқушылардың сабаққа деген зейінін арттыру үшін, көңіл-күйін білу үшін қойылады.

Үй тапсырмасын онлайн платформасы бойынша сұрақтар қойылады.

1. Жай тілдесу дегеніміз не?

2. Желіде тілдесу дегеніміз не?

3. Желіде тілдесу үшін қандай цифрлық құрылғылар керек?

Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды

«Жетондар» әдісі арқылы арасында оқушылар бір-бірін бағалаймын.

Бес жұлдыз –Жарайсың!

Төртбұрыш-Жақсы!

Үшбұрыш – Талпын!

3 сынып оқулық

https://chatgpt.com/

Сабақтың ортасы

Жаңа білім

5 мин

Білу.

5 мин

Дәптермен жұмыс

3 мин

Компьютермен жұмыс .

10 мин

Сергіту сәтті

2 мин

Сәйкестендіру.

10 мин

ІІ. Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Сабақтың мақсатымен танысу:

1.Әлеуметтік желілер мен мессенджерлерді қандай мақсатта қолданатыны түсіну;

2.Интернет желісінде жұмыс істеуде жеке қауіпсіздігінің негізгі ережелерін білу;

3. Әлеуметтік желі мен мессенджер пайдалы жағы мен зиянды жағын салыстыру;

Жаңа сабақты жасанды интеллект арқылы робот сөйлеп ашады.

Оқулықпен жұмыс істеу.

Дәптермен жұмыс.

«Түртіп алу» әдісі арқылы жаңа тақырыпта кездескен термин сөздерді дәптерге жазып алады.

Компьютермен жұмыс .

Оқушылар компьютерде Word Pad программасын ашып,әлеуметтік желі мен мессенджердің пайдалы жағы мен зиянды жағын салыстырып жазады.

Сергіту сәтті

Компьютерде интернет арқылы көз жаттығуларын жасаймыз

Сәйкестендіру.

Желілерді сәйкестендіреді.

D-iD ЖИ арқылы кейіпкерді сөйлету.

Оқулықпен жұмыс жасайды.

Қауіпсіздік ережелерін білу.

Дәптермен жұмыс.

«Түртіп алу» әдісі арқылы жаңа тақырыпта кездескен термин сөздерді дәптерге жазып алады

Фейсбук,Инстаграм,Твиттер бұлар әлеуметтік желілер. Вацап, Телеграм бұлар мессенджерлер.

Компьютермен жұмыс .

Оқушылар компьютерде Word Pad программасын ашып,әлеуметтік желі мен мессенджердің пайдалы жағы мен зиянды жағын салыстырып жазады.

Сергіту сәттін орындайды.

Желілерді сәйкестендір.

Фейсбук

Инстаграм

Вацап

Телеграм

ютуп

Дескриптор:

- Әлеуметтік желілер мен мессенджерлерді қандай мақсатта қолданатыны түсінеді;

- Әлеуметтік желілер мен мессенджерлерді анықтайды;

- Тақырып бойынша мәселелерді талқылайды;

3 балл ҚБ

Бесжұлдыз-Жарайсың!

Төртбұрыш-Жақсы!

Үшбұрыш – Талпын!

Дескриптор:

- Интернет желісінде жұмыс істеуде жеке қауіпсіздігінің негізгі ережелерін біледі;

- Бөгде программаларға кірмеудің жолдарымен танысады;

2 балл ҚБ

Бесжұлдыз-Жарайсың!

Төртбұрыш-Жақсы!

Үшбұрыш – Талпын!